Navigation
Home Page
Home Page

Meet the staff....

Strategic Management Team

Strategic Management Team 1 Mrs N. Ling - Headteacher
Strategic Management Team 2 Mrs O. Hopper - Acting Deputy Head
Strategic Management Team 3 Miss F. Turner - EYFS Lead
Strategic Management Team 4 Mrs S. Dunn KS2 Lead
Strategic Management Team 5 Miss M. Glazin KS1 Lead

Admin and Premises Staff

Admin and Premises Staff 1 Ms L. Crane
Admin and Premises Staff 2 Mr P. Halliwell - Site Manager
Admin and Premises Staff 3 Miss C.Butler - Admin Assistant
Admin and Premises Staff 4 Miss V. Kelly - Admin Assistant

Inclusion Team

Inclusion Team 1 Mrs O. Hopper - Pastoral Lead
Inclusion Team 2 Mrs M. Venners - SENCo
Inclusion Team 3 Miss E. Last - Assistant SENCo/ SALT Lead
Inclusion Team 4 Mrs H. Brown - Pastoral Support Worker
Inclusion Team 5 Mrs J. Sciupakov - EAL Support
Inclusion Team 6 Mrs F. Cusca - EAL Support
Inclusion Team 7 Mrs R. Patru - EAL Support

EYFS

EYFS 1 Miss F. Turner - Ladybird Class Teacher
EYFS 2 Mrs J. Hambira - Ladybird Class Teacher (Wed)
EYFS 3 Miss J. Felgate - Butterfly Class Teacher
EYFS 4 Mrs S. Clark - Nursery Class Teacher
EYFS 5 Mrs J. Eaton - Nursery Nurse
EYFS 6 Mrs A. Bullen - EYFS Learning Assistant
EYFS 7 Mrs M. Potter - EYFS Learning Assistant
EYFS 8 Mrs D. Cloud-Thomas - EYFS Learning Assistant
EYFS 9 Miss S. Cloud - EYFS Learning Assistant

KS1

KS1 1 Miss Glazin - Puffin Class Teacher (Mon/Tues/Wed)
KS1 2 Miss E. Vale - Puffin Class Teacher (Wed/Thu/Fri)
KS1 3 Miss A. Hyam - Kingfisher Class Teacher
KS1 4 Mrs S. Rodger - Woodpecker Class Teacher
KS1 5 Miss S. Munnings - Learning Support Assistant
KS1 6 Mrs K. Lay- Learning Support Assistant
KS1 7 Miss S. Calver- Learning Support Assistant
KS1 8 Miss L. Pryke - Learning Support Assistant
KS1 9 Mrs S. Ingate - Learning Support Assistant
KS1 10 Mrs V. Willis-Betts - Learning Support Assistant
KS1 11 Mrs J. Sunderland - Learning Support Assistant
KS1 12 Mrs J. Sciupakova - Learning Support Assistant
KS1 13 Mrs K. Walker - Learning Support Assistant

Lower KS2

Lower KS2 1 Miss N. Laflin - Penguin Class Teacher
Lower KS2 2 Miss H. Smith-Gratton - Dolphin Class Teacher
Lower KS2 3 Mr L. Harris - Polar Bears Class Teacher
Lower KS2 4 Mrs V. Stannard - Learning Support Assistant
Lower KS2 5 Mrs V. Forsdyke - Learning Support Assistant
Lower KS2 6 Mr M. Dowset - Learning Support Assistant
Lower KS2 7 Mrs E. Fillbrook - Learning Support Assistant
Lower KS2 8 Miss K. Arthur - Learning Support Assistant
Lower KS2 9 Mrs R. Patru - Learning Support Assistant

Upper KS2

Upper KS2 1 Mrs S. Palmer - Jaguars Class Teacher (Wed/Thu/Fr)
Upper KS2 2 Mrs S. Dunn - Jaguars Class Teacher (Mon/Tue/Wed)
Upper KS2 3 Miss R. Motion - Tigers Class Teacher
Upper KS2 4 Mrs J. Stewart - Lions Class Teacher (Mon-Thurs)
Upper KS2 5 Mrs H. Sheehan - Lions Class Teacher (Fri)
Upper KS2 6 Miss L. MacDonald - Learning Support Assistant
Upper KS2 7 Mrs R. Begum - Learning Support Assistant
Upper KS2 8 Mr D. Martin - Learning Support Assistant
Upper KS2 9 Miss Simmons - Learning Support Assistant
Upper KS2 10 Mrs J. Rudge - Learning Support Assistant
Upper KS2 11 Mrs A. Fletcher - Learning Support Assistant

Lunch Team

Lunch Team 1 Miss K. Arthur
Lunch Team 2 Miss E. Filbrook
Lunch Team 3 Miss L. Benham
Lunch Team 4 Mrs D. Cloud-Thomas
Lunch Team 5 Mrs M. Potter
Lunch Team 6 Mrs V. Forsdyke
Lunch Team 7 Mrs J. Rudge
Lunch Team 8 Mrs S. Ingate
Lunch Team 9 Miss S. Munnings
Lunch Team 10 Mrs V. Stannard
Lunch Team 11 Mrs J. Sciupakov
Lunch Team 12 Mr D. Martin
Lunch Team 13 Mrs R. Patru
Lunch Team 14 Mrs K. Walker

Catering Team

Catering Team 1 Mrs C. Halliwell
Catering Team 2 Mrs S. Williams
Catering Team 3 Miss K. Loube
Top